Turtle Rock Studios pracuje nad nowym tytułem

Turtle Rock Studios pracuje nad nowym tytułem

Nowa gra AAA FPS wydana zostanie przez Perfect World

Amsterdam, Holandia – czwartek, 15 grudnia 2016 – Perfect World Europe B.V., wiodący wydawca gier internetowych oraz Turtle Rock Studios, niezależne studio znane szczególnie z niezwykle popularnych gier Left 4 Dead i Evolve, ogłosili dziś partnerstwo i pracę nad nowym tytułem AAA na konsole i komputery PC. Ściśle tajna gra FPS zawierać będzie intensywną rozgrywkę kooperacyjną online, czyli to, na czym Turtle Rock zna się najlepiej.

„Studio Turtle Rock nareszcie znalazło partnera, który podziela nasze wartości”, mówi Steve Goldstein, prezes i MG Turtle Rock Studios. „Udowodniliśmy, że potrafimy tworzyć gry AAA, w które grały miliony graczy, choć tylko zamoczyliśmy palce w formacie free-to-play. Teraz, postanowiliśmy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, tworząc zupełnie nowy tytuł osadzony w zupełnie nowym uniwersum. Jeśli chodzi o rozgrywkę, wracamy do swoich korzeni i skupiamy się na tym, na czym znamy się najlepiej – dynamicznej akcji online i kopaniu tyłków przeciwnikom. Myślę, że śmiało mogę nazwać naszą tajną grę duchowym następcą Left 4 Dead (w pewnym sensie), jednak będzie to zupełnie nowe doświadczenie w zupełnie nowym świecie, stworzone od podstaw jako zupełnie nowy tytuł. Nie jesteśmy deweloperami w stylu „my też” i mamy zamiar namieszać w kooperatywnym podgatunku gier FPS, wyznaczając tym samym zupełnie nowe trendy. Właśnie dlatego zaczynamy tę podróż z wydawcą takim jak Perfect World, będącym liderem w strefie gier free-to-play na rozumianym przez nas poziomie jakości AAA; dzięki niemu będziemy mogli stworzyć tę grę po swojemu, co jest dla nas niezwykle ważne.”

„Ten tytuł będzie ogromny”, powiedział Yoon IM, starszy wiceprezes ds. wydawnictwa globalnego w Perfect World. „Rozwijamy Perfect World od ponad dekady, nieustannie szukając silnych twórców, by wspólnie kreować kolejne ciekawe tytuły. Jesteśmy dumni, że możemy pracować ze studiami takimi jak Cryptic, Tuque, Runic czy Unknown Worlds. Partnerstwo z Turtle Rock i dodanie ich nowego tytułu do naszego portfolio niezwykle nas cieszy. Chcemy wspierać ich w procesie powstawania gry i nie możemy się doczekać, by pokazać ją całemu światu.”

Prace nad nowym tytułem studia Turtle Rock trwają. Choć nie znamy jeszcze daty ujawnienia wszystkich szczegółów dotyczących gry, firma rozwija się i szuka nowych talentów, które mogłyby zasilić jej szeregi.

O TURTLE ROCK STUDIOS
Założone w 2002, Turtle Rock Studios jest niezależnym studiem gier AAA z siedzibą w południowej Kalifornii. Deweloperzy z Turtle Rock Studios stworzyli wiele niezwykle popularnych gier, w tym Evolve, Evolve: Stage 2, czy Left 4 Dead; pracowali również nad dodatkową zawartością do Left 4 Dead, Left 4 Dead 2 i tytułów z uniwersum Counter-Strike’a, w tym Counter-Strike: Condition Zero czy Counter-Strike: Source.

Skontaktuj się z nami
Stanislav Pleshchev Perfect World
Stanislav Pleshchev Perfect World
Więcej o Perfect World Europe BV